Haydar Aliyev’i rahmetle ve şükranla anıyoruz.Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’i ebediyete intikalinin 14.yılında rahmetle anıyoruz.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir açıklama yapan İSTAD İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Sefer Karakoyunlu “Azerbaycan Devletinin Mimarı Merhum Cumhurbaşkanı Heydar Aliyev’i ebediyete intikalinin 14. yılında rahmetle anıyoruz.
Türkiye ve Azerbaycan arasındaki dostluk, kardeşlik ve dayanışma ruhunu pekiştiren ” biz iki devlet bir milletiz” sloganı ile tarihe geçen Merhum Cumhurbaşkanı Heydar Aliyev, Türkiye ile Azerbaycan'ın kardeşliğini pekiştirdiği gibi, Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı ve yakın zamanda hayata geçen bir çok projenin mimarıdır. 
Hayata geçirdiği ve ön gördüğü projeler aslında Türk dünyasını kopmayacak stratejik bir hatla bir birine kenetlemiştir. Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesinin önemini işaret ederek, Pekin’e Londra'ya bağlanacağımız günleri hedef göstermiştir. Bu projeler ve fikirler büyük adamların işidir. Bu projelerin günümüzde ne kadar önem arz ettiğine Türk milleti olarak şahitlik ediyoruz.
Rahmetle andığımız Cumhurbaşkanımız, yeri doldurulamayacak büyük bir şahsiyetti. Allah rahmet eylesin. İSTAD üyeleri olarak bu büyük şahsiyeti rahmetle ve şükranla anarken, birlik, kardeşlik ve dayanışmamızın sonsuza dek sürmesini dileriz" dedi.


278 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret292684
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.375213.4288
Euro15.140015.2007
Hava Durumu
Saat
Takvim