Azerbaycan Milli Meclisinden Fransa Parlementosuna Tepki

Azerbaycan Milli Meclisi Başkanının Birinci Yardımcısı Ziyafet Esgerov: “Türkiye’ye karşı, Ermeni Soykırım Tasarısı Fransa Parlamentosundan geçerse Azerbaycan Fransa ilişkileri de askıya alınacaktır” dedi.
Fransa Parlementosunda görüşülen Türkler Ermenilere Soykırım yapmıştır yasa tarasınına tepki gösteren Türkiye’yi Azerbaycan’da yalnız bırakmayarak lobi çalışmalarına destek verdi.
Fransa’nın bu soykırım tasarısını kabul etmesi halinde Fransa’nın gerek ekonomik ve gerekse siyasi alanda büyük sıkıntılar yaşayacağına dikkat çeken Azerbaycan Milli Meclisi Başkanının Birinci Yardımcısı Ziyafet Esgerov, Azerbaycan olarak Türkiye’nin yanında olacaklarını açık dille ifade ederek Fransa Parlementosunu uyardı. Azerbaycan Milli Meclisi Başkanının Birinci Yardımcısı Ziyafet Esgerov, basına yaptığı açıklamada: “Türkiye’ye karşı, Ermeni Soykırım Tasarısı Fransa Parlamentosundan geçerse Azerbaycan Fransa ilişkileri de askıya alınacaktır” dedi. Asgerov, “Her insanın bir düşünce tarzı, bir düşünce özgürlüğü vardır. İnsanları zorla “Ermeni Soykırımı” yalanlarına inandırmak, bu yalanları kabul ettirmek cinayet işlemekle aynı suçtur. Ermeniler bir seferlik kullanılan malzeme oldukları için Fransızlarda Ermenileri kullanıp atıyorlar. Ermeniler kullanılmaya müsait millet oldukları için Ermenileri işlerine geldiği kullanıyorlar. Bu tür asılsız iddialardan dolayı Türkiye gibi güçlü ve büyük bir devleti bu yalanlarla mahkum etmek ne insanlığa nede uluslar arası hukuka sığmayacağı gibi, uluslalararası ilişkilere de zarar verecektir. Fransa’nın bu tutumunu kınıyorum. Fransa’nın bu tutumu Fransa Azerbaycan ilişkilereine de büyük zarar verecektir. Biz açık ve net bir şekilde kardeş Türkiye Devletinin yanında olacağız. Türkiye’nin Faransa’ya uygulayacağı politikada Türkiye’nin yanında olacağız” dedi.


1182 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret292400
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449
Hava Durumu
Saat
Takvim