C.H.P İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz'den Fransaya Tepki


Fransa'ya tepkiler çığ gibi büyüyor. Derneğimiz Onursal Üyesi ve CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Türkiye-Fransa Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeliğinden, Fransa Parlamentosunca gündeme alınan ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 10. maddesinde tarif edilen "ifade özgürlüğü" hakkını ihlal eden, haksız ve asılsız, sözde Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili yasa tasarısını protesto etmek amacıyla istifa ettiğini açıkladı. CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Türkiye-Fransa Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeliğinden, Fransa Parlamentosunca gündeme alınan ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 10. maddesinde tarif edilen "ifade özgürlüğü" hakkını ihlal eden, haksız ve asılsız, sözde Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili yasa tasarısını protesto etmek amacıyla istifa ettiğini açıkladı.
CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, TBMM Başkanlığı'na, Türkiye-Fransa Parlamentolararası Dostluk Grubu'ndan istifa ettiğine ilişkin dilekçe verdi. Özgündüz, dilekçede şöyle dedi:
"Türkiye-Fransa Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeliğinden, Fransa Parlamentosunca gündeme alınan ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 10. maddesinde tarif edilen "ifade özgürlüğü' hakkını ihlal eden, haksız ve asılsız, sözde Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili yasa tasarısını protesto etmek amacıyla istifa ediyorum. dedi

Metin Yıldırım-İstanbul

 1395 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret292400
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.469313.5233
Euro15.383215.4449
Hava Durumu
Saat
Takvim