30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu


30 Ağustos Zafer Bayramı yüce TÜRK milletinin gururu günüdür.

Bu gün hakkın batıla, mazlumun zalime ve haklının haksıza galip geldiği gündür. Milletçe birlik ve dayanışma içerisinde bu büyük bayramı kutlamanın Milli gurur ve onurunu yaşıyoruz.

Yüce Türk Milletinin engin kabiliyetini bir kez daha ortaya koyan, milletimizin sarsılmaz azmi ve yüksek iradesiyle kazanılan 30 Ağustos zafer bayramı, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temeli bu zaferle atılmıştır. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti ebediyen bu topraklarda var olmanın ve egemenliğini sürdürerek, Türk’ün gücünü ve milli dayanışmasını tüm dünyaya göstermiştir.

26 Ağustos 1071'de Anadolu kapıları Alparslan'la Türklere açılmış olup, 30 Ağustos 1922'de Mustafa Kemal Atatürk ve Yüce Türk milletinin dayanışması ile düşmanlar yurdumuzdan sökülüp atılmış, ve düşman güçlerine ebediyen kapatılmıştır.

Bugün bu gururu yaşarken bizlere düşen görev;  Yüce Türk Milletinin büyük azim ve iradesi ile kurulan Cumhuriyeti ve değerlerini koruyup kollamak, bu değerleri muasır medeniyetler seviyesine taşımak ve sonsuza dek yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,  şanlı ordumuzun tüm mensuplarının Zafer Bayramı’nı kutlar, Vatan Toprak ve Bayrak uğruna canlarını seve seve veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, kahraman gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunarız.

İSTAD-İstanbul
Türkiye Azerbaycan Derneği
Yönetim Kurulu Adına
Sefer KARAKOYUNLU-Başkan

 

 1130 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret292685
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.375213.4288
Euro15.140015.2007
Hava Durumu
Saat
Takvim