99.Yılında Çanakkale Şehitleini Rahmetle Anıyoruz


Bu gün Çanakkale zaferinin 99. Yıl dönümüdür bu vesile ile Çanakkale’de Sarıkamış’ta Azerbaycan’da ve Anadolu’nun çeşitli yerlerinde vatan, bayrak ve bağımsızlık uğruna şehit olan tüm soydaşlarımızı saygı ile anıyoruz.

Sarıkamış’ta Türk askeri donmamak için cepheden kaçsaydı, Kafkas İslam Ordusu Azerbaycan Bakü’ye gitmeseydi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale’de Askerlerine “Ben size savaşmayı değil, ben size ölmeyi emrediyorum” demeseydi bu gün Azerbaycan’da ve Türkiye’de tek bir Türk dahi yaşamıyor olacaktı. “Ne Mutlu Türküm Diyene” Biz bu günleri yüce şehitlerimize borçluyuz.

Vatanseverlik sözde değil özde olmalıdır. Vatanımızı sevdiğimizi ve koruduğumuzu emellerimizle göstere bilirsek o zaman vatansever ve Milliyetçi olmuş oluyoruz. Milliyetçilik Irkçılık değildir. Milliyetçilik Vatanını ve Vatanın kutsiyetlerini sonsuza dek korumak kollamaktır.

Türk Milliyetçileri olarak Vatanın bölünmez bütünlüğü için yeri geldiğinde gözümüzü kırpmadan şehit olmaya hazırız bu aziz vatanı koruyanlar biliyor ki bu vatanın çok büyük değerleri olduğu gibi, çok büyük zenginlikleri de vardır, bu vatanın asıl en büyük zenginliği, vatanın bölünmez bütünlüğü ve bekası için Bayrak ve Vatan uğrunda canını seve seve veren şehitlerimiz ve gazilerimizdir.

Bize düşen vatanın bağımsızlığı ve bekası için milli birlik ve dayanışmamamızı güçlendirerek millet olarak dayanışma, hoşgörü ve kardeşlik bağlarını en üst seviyelere taşımaktır. Atatürk’ün dediği gibi ülkemizi Müessir medeniyetler seviyesine taşımak ve daha ileriler götürerek ve bu dayanışmayı sonsuza dek sürdürmektir.

Bu vesile ile vatanın bekası için canını siper eden tüm şehitlerimizi,  gazilerimizi ve vatanın bağımsızlığı için şehit olan soydaşlarımızı rahmetle minnetle ve şükranla anıyoruz ruhları şad mekânları cennet olsun.

 

İST-TAT İstanbul

Türkiye Azerbaycan Derneği

Yönetim Kurulu Adına

Sefer KARAKOYUNLU-Başkan

 

 

 



878 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret292685
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.375213.4288
Euro15.140015.2007
Hava Durumu
Saat
Takvim