İSTAD'dan Muhteşem İftar Sofrası

İST-TAD İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği tarafından düzenlenen iftar programı muhteşem geçti.

Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı programın sunumunu Dernek Kurucu Başkan Yrd Servet Yenigün yaptı. K.Çelmece Gölbaşı Restorantta düzenlenen iftar Proramında bir konuşma yapan Dernek Başkanı Sefer Karakoyunlu”İki Devlet Bir Millet şiarı ile faaliyet gösteren derneğimizin iftar programına hoş geldiniz şeref verdiniz ilk kez İstanbul Avrupa Yakasın da bir etkinlik düzenliyoruz inşallah hayırlara vesile olur bu günün yüzü suyu hürmetine dünyanın neresinde olursa olsun hangi milletten olursa olsun mazlum ve zulüm altında olan insanlara yüce rabbim yardımcı olsun dünyada savaşlar son bulsun barış ve hoşgörünün hüküm sürdüğü bir dünya olsun buradan bir isteğimizi dile getirmek isterim inşallah bu anlamlı ve mübarek sofraları bir gün Karabağ’da Hocalı’da Şuşa’da ve Hankendi’nde açarız inşallah bir gün hak tecelli eder yerinden yurdundan edile Azerbaycan Türkleri vatanlarına kavuşmuş olurlar. Hepinizi derneğimiz yönetim kurulu ve üyeleri adına saygı ve hürmetle selamlar gelecek olan bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım” dedi.
Daha sonra sahneye davet edilen E.Albay Hanifi Yıldırım birleştirici bütünleştirici bir konuşma yaparak bu gün itibarı ile ben de bu derneğin bir neferi olarak hizmet etmek isterim" dedi.
Azerbaycan İstanbul Konsolosu Kenan Murtuzov’da yapmış olduğu konuşmada Türkiye ve Azerbaycan’ın asırlardan beri kardeş olduğunu ve bu kardeşliğin sonsuza dek süreceğini belirterek dernek kurucularına ve üyelerine yapılmış oldukları bu organizasyondan dolayı teşekkür etti.
Iğdırlılar Derneği Başkanı Sinan Bayat’ta yapmış olduğu konuşmada birlik ve dayanışma mesajları vererek birlik içinde olduğumuz müddetçe başaramayacağımız hiçbir şey yoktur dedi.
İftar Programı sonunda E.Albay Hanifi Yıldırım’a Derneğin onursal üyelik rozeti takdim edildi iftar Azerbaycan ezgileri ile sone erdi.

İftar Programımız Azerbaycan Basınında
Azertag
http://azertag.az/node/1252645

az.trend
http://az.trend.az/news/society/2294361.html
Azerbaycan
http://www.azerbaijan-news.az/index.php?mod=3&id=44476
Diaspora.gov.az
http://www.diaspora.gov.az/index.php?options=news&id=11&news_id=2639
Olaylar
http://olaylar.az/news/social/86392#.U8TyZrwC96A.facebook
525.gazete
http://www.525.az/site/?name=xeber&news_id=21821
Yeşil Iğdır Gazetesi
http://www.yesiligdir.com/genel-haberler-2/item/14263-ist-tad-dan-iftar-yemegi.html
Güven Gazetesi
http://www.guvengazetesi.com.tr/index.php?option=com_k2&view=item&id=7122:ist-tad-n-iftar-muhtesem-gecti&Itemid=133
Kent Yaşam gazetesi

Azerbaycan basını Azertag

http://azertag.az/node/1252645
1097 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret292684
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.375213.4288
Euro15.140015.2007
Hava Durumu
Saat
Takvim