.

İSTAD-İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği’nin 2.Olağan Genel Kurulu yapıldı

Merkezi İstanbul Kadıköy’de bulunan derneğin olağan genel kurulu dernek üyelerinin ve çok sayıda seçkin davetlinin katılımıyla 19 Ekim 2014 Pazar günü dernek merkezinde coşku içinde yapıldı. Açılış konuşmasından sonra Türkiye ve Azerbaycan Milli Marşları hazurun tarafından okundu.
Daha sonra kongreyi yönetecek olan Divan Heyeti oluşturuldu. Divan Heyeti başkanlığına Ali Karayel divan üyeliğine Sinan Bayat ve Celal Altunel aday gösterildi. Adaylar oy birliği ile divan heyeti kabul edildi.
Divan oluşturulduktan sonra Dernek faaliyet raporunu sunmak üzere dernek başkanı Sefer Karakoyunlu’ya söz verildi S.Karakoyunlu derneğin 3 yılda yapmış olduğu faaliyetleri beş sayfalık raporla sundu.

Derneğin faaliyetleri arasında Hocalı katliamı ile ilgili panel, Nevruz bayramı kutlamaları ve Azerbaycan’a yapılan dostluk ziyareti, derneğin yeni binasına kavuşturulması dikkat çekiciydi.

Tüzük değişikliği ile derneğin adı değişti

Dernekte tüzük değişikliğine gidilerek derneğin yeni ismi”İSTAD-İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği”olarak değiştirildi. Yeni yönetim kurulu üye sayısı 7 kişiden 9 kişiye çıkarıldı. 
Yeni Yönetim için tek liste

Sefer Karakoyunlu, Abbas Murat Danışmanlı, Metin Yıldırım, Turhan Akmanlı, Bedir Taşan,  Cemal Uygur, Muharrem Korkut, Mehriban Kayan, Levent Adıyeke
Yeni yönetim kurulu için dernek genel sekreteri Metin Yıldırım tarafından tek liste sunuldu başka başvuru olmayınca onaya sunuldu katılımcıların tamamının oyları ile yeni yönetim kurulu onaylandı.
Daha sonra derneğin denetim kurulu için dernek saymanı Turhan Akmanlı tarafından denetim kurulu listesi takdim edildi oy birliği ile onaylandı.
Birim başkanlıkları ve danışma kurulu için dernek kurucularından Abbas murat Danışmanlı tarafından liste önerildi katılımcıların tamamının oyunu alarak liste onaylanıldı.

Yeni Yönetim adına Sefer Karakoyunlu’nun teşekkür konuşması
Yeni yönetim kurulu oluşturulduktan sonra yeni yönetim kurulu adına teşekkür konuşması yapan Sefer Karakoyunlu “Bizlere bu ulvi görevi tekrar uygun gördüğünüz için tüm üyelerimize ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Bu güne kadar yaptığımız çalışmalar çıraklık dönemimizdi bundan sonra önümüze daha emin adımlarla bakacağız birlik ve dayanışmamızın sonsuza dek sürmesini diler saygılar sunarım. En yakın zamanda yeni yönetim kurulu toplantısı yapılacaktır. Herkese başarılar dilerim. Bu gün aynı zamanda Azerbaycan Cumhuriyetinin bağımsızlığının 23.yıl dönümüdür. Azerbaycan’ın bağımsızlığını kabul eden ilk ülke Türkiye Cumhuriyeti’dir. Türkiye ile Azerbaycan’ın kardeşliği ve dayanışması asırlara dayanmaktadır. Bu kardeşlik bu gün olduğu gibi gelecekte de en üst seviyede devam edecektir.
İstanbul Türkiye Azerbaycan Derneği olarak Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının ve Kuruluşunun 23. yılını sevinçle ve gururla kutluyoruz.
Azerbaycan, Kafkasya’nın ve bölgenin parlayan yıldızıdır, gün geçtikçe Azerbaycan’ın güven ve istikrar içerisinde gelişmesi hayranlıkla ve takdirle izlenmektedir. 
Bu vesile ile Azerbaycan’ın bağımsızlığı için vatan ve bayrak uğruna şehit olan soydaşlarımızı rahmetle ve minnetle anarken bir dahaki kutlamalarımızı inşallah Karabağ’da Hocalı'da dünya medeniyet merkezi Şuşa’da kutlarız”dedi

İstanbul Konsolosu  Kenan Murtuzov’un konuşması
Daha sonra söz alan Azerbaycan İstanbul Konsolosu  Kenan Murtuzov “Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu-Büyük Elçi Hasan Sultanoğlu Zeynelov’un sizler selamını iletmek isterim. Türkiye Azerbaycan arasındaki kardeşlik dostluk ve dayanışma bağlarını günlerce anlatsak zaman yetmez. Bunu belirtmeliyim ki bu kardeşlik ve dayanışma bu gün olduğu gibi gelecekte de en üst seviyede sonsuza dek sürecektir. İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneğinin yeni yönetimini tebrik ediyoruz. Türkiye Azerbaycan arasında yapmış oldukları başarılı çalışmaları yakından takip ediyoruz bu başarını devamını dileriz.” dedi.
       Denek üyelerinden Servet Yenigün, Em.Albay Hanifi yıldırım, Bahttin Miral, Em.Abay Ömer Karabiber, Iğdırlılar Derneği başkanı Sinan Bayat, Yazar Mehmet Dağıstanlı ve bir çok katılımcı birlik ve dayanışma mesajları veren konuşmalar yapıtı. Olağan genel kurul ve Azerbaycan Cumhuriyetinin bağımsızlık günü dernek tarafından verilen ikramdan sonra sona erdi754 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret292684
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.375213.4288
Euro15.140015.2007
Hava Durumu
Saat
Takvim