Büyük ATATÜRK'ü sonsuz saygı ile anıyoruz”Azerbaycan’ın sevinci sevincimiz kederi de kederimizdir”diyen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü ebediyete intikalinin 76..yılında rahmetle, minnetle ve sonsuz saygı  ile anıyoruz.

Büyük ATATÜRK Yüce Türk Milletinin mutluluğu ve refahı kadar Azerbaycan Türklerinin bağımsızlığını ve kederini paylaşarak şöyle demiştir” Azerbaycan’ın sevinci sevincimiz kederi de kederimizdir” bu anlamlı ve veciz söz çok şey ifade etmektedir daha 1933 de Azerbaycan’ın bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ederek hazırlıklı olmamamızı ön görmüştür. Bizlere hediye ettiği Türkiye Cumhuriyeti, Eserini ve İnkılâplarını korumak ve yükseltmek bizlerin namus borcudur. Bizler için hayatın en önemli manası Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet korumak ve müessir medeniyetler seviyesine taşımaktır.
Atatürk’ün devlet yönetimi ve yaptığı inkılâp; yalnız Türkiye’yi değil, bütün dünyayı etkilemiştir.
Ulu Önder ATATÜRK, ülkemiz, içten ve dıştan binlerce düşmanın ihanetine uğradığı bir anda, yok olmak üzere olan bir ulusu yeniden göklere yükselterek küllerinden yeniden doğmasını ve ilelebet hüküm sürmesini sağlamıştır.

Ulu Önder Atatürk bir kuşak için doğmadığı gibi bir devre için de doğmamıştır. Bir Milletin varlığı için doğmuş ve kalbimizde sonsuza dek yaşayacaktır.


İSTAD İstanbul
Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği
Yönetim Kurulu Adına
Sefer Karakoyunlu-Başkan

 1868 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret292684
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.375213.4288
Euro15.140015.2007
Hava Durumu
Saat
Takvim